INSTAGRAM: Existuje ještě vůbec nějaké soukromí?

Uvařím si ráno kafe.*CVAK* Udělám si snídani.*CVAK*Obléknu se – tééda sluší mi to*CVAK*Mám nové spodní prádlo – vlastně ani nemusí být nové*CVAK*Hm, a co kdybych ho sundala…*CVAK*

Dám vám radu: pokud chcete člověka opravdu poznat, nedávejte si s ním rande, neposlouchejte, co vám o sobě říká, podívejte se na jeho profil na Instagramu. Tam se o něm dost možná dozvíte i to, o co jste nestáli. Poznáte i tu nejzapadlejší skulinku jeho života. Dozvíte se, co měl zrovna na oběd, co právě dělá, že si koupil nový mobil za peníze, ze kterých by byla krásná dovča a spoustu dalších pikantností. U každého příspěvku máte k dispozici záplavu hashtagů, ze kterých budete mít pocit, že uživatel soutěží sám se sebou o jejich větší počet u každé následující fotky. Každá vaše potenciální otázka se sama zodpoví prostřednictvím fotek na Instagramu- chcete vědět kdy má dotyčný narozeniny? Stačí když si projedete jeho příspěvky a určitě narazíte na fotku, kde bude mít vyfocený dárek, který k narozeninám dostal (z hashtagů se stoprocentně dozvíte datum, od koho dárek byl, jakou má barvu- kdyby jste si náhodou nevšimli– a jakou z něho má radost). Chcete vědět, jestli cvičí? Zbytečná otázka. Pokud ano, profil bude mít zahlcený fotkami z fitka, pózovacími fotkami typu „vůbec neukazuji svaly, takhle křečovitě vypadám pořád“ a nesmí samozřejmě chybět zdokumentované každé jídlo pečlivě připravené v krabičkách. #nopainnogain Prostě si o daném uděláte velmi rychle nějaký obrázek.

Opravdu je tak nutné sdílet s okolním světem každou maličkost z našich životů? To už si nic nechceme nechávat pro sebe? Už není „in“ mít tajemství? A asi poslední otázka, která mi běhá hlavou: Opravdu někoho zajímá, že jsem si koupila ve Starbucks kafe za 100 Kč? A asi možná nejsmutnější věc je ta, že na svou poslední otázku znám odpověď – ano. Mnohdy toho člověka ani neznáme, ale prostě je pro nás asi životně důležité vědět, že si zrovna pořídil kabelku nebo si dal k televizi skleničku vína. Možná potřebujeme svůj život srovnávat s jiným, možná se chceme podívat na mnohdy povedené fotky, možná se občas chceme zasmát. Možná, jen možná, někdy zapomínáme žít svůj život.

Komentář

  1. Od Reakce z náhody

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *