Otevři oči a buď překvapen, že máš oči, které můžeš otevřít

Věta, myšlenka. Tato slova mne naprosto pohltila. Dojala, a přitom jsem věděla, že přesně tuto myšlenku v sobě mám také. Jen jsem nevěděla kde, jak. Probudit ji, vypustit ji, předat ji dál.

Kolik lidí si myslí, že vidí?

Kolik lidí opravdu používá své oči, své smysly?

První věc, na kterou hned ráno upřeme svůj pohled, jsou většinou hodiny, budík. Nejsme zcela úplně ještě probráni z krásného snu a už jsme ve stresu kvůli času. Víte, jak se říká, že snídaně je základ dne? Abychom celý den vydrželi s energií, a také je ten den hned příjemnější s hrnkem horké kávy a čerstvého rohlíku s domácí marmeládou.

První pohled z našich očí by nám měl také dodat energii. Ať už je to pohled na spokojeně spícího partnera vedle nás. Pohled na krásné povlečení, za které jsme utratili svou minulou výplatu. Či pohled z okna. Slunce, které se tak jako my probouzí do dalšího dne. Letadla, vytvářející na obloze nejrůznější obrazce. Kampak asi letí?

A kde jsou v tuto chvíli právě naše myšlenky? Jakým směrem se dnes vydáme? Kam se dnes pohneme? Vrátíme? Či zůstaneme stát?

Co bylo naši první myšlenkou hned po probuzení? Komu jsme ji poslali? Sobě? Partnerovi? Práci, škole? Proč jsme mysleli zrovna na toto?

Polovina lidí hned po probuzení myslí na to, co vše musejí v daný den stihnout, splnit, udělat. I kdyby v tom dni byla pouze jedna věc, kterou nebudou dělat s takovým nadšením. Vzpomenou si v prvních chvílích právě na ni.

Oborníci říkají, že dnešní společnost je nastavena na vnímání především těch negativních, horších skutečností. Dítě přinese ze školy spoustu jedniček, ale mihne se tam i například jedna trojka. Vzápětí je upozorněno, že trojku si musí opravit. Na zbylých spoustu jedniček je víceméně pozapomenuto a vše je zakončeno pouhým „to je dobré“.

Zde si musím klást otázku.

Proč si hned všímáme těch negativních věcí a klademe na ně větší důraz?

Myšlenkový svět určujeme my sami, my všichni. Ne politici, ne Bůh. Ale my lidé nastavujeme myšlení tohoto světa.

Probuď se člověče, otevři své oči, otevři svou mysl. A vnímej. Celý svět se probudil právě kvůli tobě, aby jsi vnímal život.

Inspirace:

http://www.seberizeni.cz/inspirativni-video-pro-kazdy-jeden-novy-den/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *