Práce v zahraničí – Odvrácená strana

V dnešní době se náš stát dostal do bodu, kdy začíná být nezaměstnanost čím dál tím více neřešitelným problémem. Vlivem této problematiky uvažují o práci v zahraničí, jako o dobrém způsobu výdělku peněz. Nejčastěji to jsou málo vázání mladí lidé bez rodin.

Opravdu je to ale tak lehké?

Není!

Popíši Vám to v následujícíh bodech, které jsem sestavil dle mých vlastních zkušeností. Zároveň Vám také tento článek může pomoci k tomu, jak být opravdu úspěšný a vydělat si:

1)      Nadřazenost

Je jedno, že se považujete za zápdní Evropany. Protože jste pořád jen Češi bude s Vámi zacházeno stejně jako s Poláky, Slováky, Maďary či Rumuny. Vždy budete ten cizinec, co si chce vydělat a nemá právo na více volna nebo lepší peníze. Nemusíte si to zpočátku ani uvědomovat, jelikož Vás například Angličané budou nepřetržitě přesvědčovat o tom, že jste jejich kamarád, patříte mezi ně a berou Vás jako sobě rovného. Není to pravda, proto si vždy udržujte určitý odstup.

2)      Motivace

Motivace je základ, bez kterého se úspěchu v zahraničí nedoberete nikdy. Mějte vždy na paměti, za jakým účelem jste v zahraničí a myslete na to vždy, když se Vám práce bude zdát nekonečná a úmorná.

3)      Peníze

Peníze jsou důležité. Při první výplatě Vám vysvitne plamýnek v očích, bohužel později už to taková pohádka není. Podle tabulek té dané země dostanete nejnižší možnou sazbu. Nežádejte více, protože stejně nepochodíte. I když Vám bude připadat výplata několikrát vyšší než v České Republice, při místních cenách vám zbudou sotva dvě třetiny výplaty – ovšemže za předpokladu platby za slušné bydlení a pořádného jídla na každý den.

4)      Práce

Nejčastější prací, kterou lez sehnat je buďto sbíraní čehokoliv na polích nebo práce v pohostinství – barmani, kuchaři či pomocníci do kuchyně jsou nejčastější. Pracovní doba od rána do večera také není neobvyklá. Deseti či dvanácti hodinnové směny. Peníze vydělané v takovýchto podmínkách bývají opravdu tvrdě vydělanými penězi.

5)      Jazyk

Řekněme, že alespoň základy jsou velmi důležité, zbytek příjde nějak tak sám. Důležité je pochopit, co po Vás chtějí a nezpůsobit si tak trable v práci. Proto se učte! Snažte se mluvit! Dělejte si poznámky.

6)      Pravý problém

Přicházíme k té pravé problematice, odvrácené straně práce v zahraničí, a tou je lidský chtíč. Lidé mají touhy a potřebují si za své poctivě vydělané peníze koupit něco hezkého. Jestli si opravdu chcete něco přivést, musíte se takových věci vzdát a to je problém, který nepřekousne spoustu lidí.

Vypracovat se chce opravdu silnou vůli, odolat volání peněz, nočmímu životu nebo dobrému jídlu v luxusní restauraci či přestat kouřit a příliš pít. Když odoláte, máte vyhráno. Po návratu se z Vás budou sypat peníze jako z prasátka a vše Vám najednou bude připadat tak ideální a řekněme „levné“. Tento pocit ale není nekonečný, končí v podstatě z poslední utracenou bankovkou, kterou jste si s sebou.

Poznámka autora:

Článek je psaný velice kriticky a čerpám z mých zkušeností. Je to zárověň můj první pokus sepsat své myšlenky, takže jsem si vědom, že mám ještě co dohánět.

Komentář

  1. Od PavelT

    Odpovědět

  2. Od Katka

    Odpovědět

  3. Od Matěj Vůjtek

    Odpovědět

  4. Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *