Kopuluješ, milískuješ se, či mrdáš?

„Tak to bych stříkal jak divej, vidět v tomdle něakou kundu.“ Zrovna jsem si vybírala nové ponožky, když jsem zpoza regálu zaslechla přeskakující hlásek sotva třináctiletého chlapce, snažícího se pobavit své kamarádky v sekci spodního prádla vyprávěním o své ejakulaci.  Monstrózní, řečeno jeho slovy. Děvčata se hihňala, až jim vibrovala rovnátka, a ukazovala kamarádovi další sexy košilky, aby jim na ně sdělil svůj názor.

O něco později v lékárně přednáší svérázná postarší paní lékárnici své přání. „Pan doktor říká, že potřebuji něco na zvlhčení vaginálního prostředí, mám sníženou tvorbu poševního sekretu.“ Lékárnice bez mrknutí oka začne vyjmenovávat nekonečné množství lubrikantů a dalších preparátů, které medicína nabízí.

V kavárně potom sedím nedaleko čerstvě zamilovaného páru. Vypadají nádherně, něžně se drží za ruce, vzájemně se krmí zmrzlinou a šeptají si do ucha. „Lásko, tak moc se těším, až tu tvou čičinku večer poňufám.“ Dívce zaskočí sousto zmrzliny a zčervenají tváře. Romantický projev svého milého raději umlčí závalem polibků.

Po cestě domů mi přijde zpráva od kamarádky. „Včera jsme to dělali v kině!! 😀 :-P.“

Existuje tolik možných výrazů, kterými lze mluvit o sexu, přesto však často vhodná slova nenacházíme. Proč?

Všechna „sexuální“ slova lze jednoduše rozčlenit do tří základních kategorií. Do první patří vulgarismy, slova s vysokým emočním nábojem, která se mnozí zdráhají vyslovit i ve své hlavě, jiní jimi naopak vůbec nešetří a to je pak samá „kunda sem, kunda tam“. V druhé kategorii přichází výrazy odborné, výrazy z medicinského prostředí, které s jiskrami v očích a ruměncem na tvářích hltají žáci základních škol v hodinách přírodopisu, a lékaři nás s nimi konfrontují při preventivních prohlídkách. Třetí kategorie nám dává na výběr ze škály dětinských slovíček, pomocí kterých maminky vysvětlují svým ratolestem co má tatínek mezi nohama a co to bylo za zvuky večer v ložnici, zaslechnout je můžeme i u rozněžnělých milenců. Pro ty, kteří si ani po představení těchto tří kategorií nedokázali vybrat, jak vhodně pojmenovat své intimní části či to, co s nimi dělají, nabízí náš bohatý jazyk ještě jednu možnost – „to ono“ pro situace, kdy bychom zkrátka raději neříkali nic, a tak s vírou v důvtip našeho dialogového kolegy řekneme jen „ona TO dostala, on HO má malého, ona si JI neoholila, a proto TO spolu nebudou dělat“ a doufáme, že nám nevpálí do obličeje obávané nechápavé „CO?“.

Stále je to ale málo, a pokud nechceme v posteli mluvit jako horník, urolog, infantilní holčička či retardovaný jedinec, vhodných slov, týkajících se sexu, se nám nedostává. „Sex“ je vlastně jediné neutrální slovo, které v této neodmyslitelné oblasti nejen lidského života můžeme použít. Někdo by namítl, že přeci ještě máme krásné slovo „milovat se“, ovšem nepřetransformovali jsme si ho pouze z nouze, když už jsme právě z nedostatku vhodných slov nevěděli jak dál, a tak zkrátka když se lidé milují – hlubokým a vřelým citem – budeme i sexu mezi nimi říkat milovaní, aby to nebyla jen prostá soulož. Tímto se slovo milování také vyčerpává, je pevně navázáno na lásku, protože přece jen nelze říci, že prostitutka klopýtá nad ránem z bytu neznámého muže po promilované noci.

Náš jazyk, jindy bohatý, košatý, přetékající nepřeberným množstvím výrazů, nás v tom najednou nechává samotné, a přináší tak do našich životů nejednu nelehkou situaci. Komunikovat beze slov je totiž velmi obtížné a co se sexu týče – téměř nemožné. Posunky se dovedete cizince zeptat kolik je hodin, ale nevysvětlíte mu své sexuální touhy. Proto jsou slova v oblasti sexu potřebná více, než kdekoli jinde.

Mnoho párů tuto situaci vyřeší závěrem, že když se jim nedaří o sexu mluvit, stačí ho provozovat. Pak píší frustrované hospodyňky uplakané vzkazy do chytrých poraden a časopisů, které jim poradí vždy zase jen to, co na začátku samy zavrhly – komunikovat, komunikovat, komunikovat. A najednou se dostáváme do začarovaného kruhu, ze kterého nás pravděpodobně nedostane nic jiného, než překonat vlastního stud a zkrátka tomu moulovi, co sedí doma na gauči s lahváčem, pořádně a do detailu popsat „co a jak“, i kdybychom k tomu měly použít slova, za která nám v dětství přísná babička vymývala pusu mýdlem.

Mohlo by se zdát, že erotická komunikace je problém pouze žen, vždyť přeci právě ty přihlouplé babské stránky se hemží články na toto téma, ale páni tvorstva na druhou stranu sedí tiše shrbení za monitory svých počítačů a zběsile listují hanbatými stránkami, zatímco jim před očima probleskují všechny nevyslovené sexuální sny. Jen o tom nepíšou do poradny…

Na závěr bych chtěla připomenout úspěch literárního braku o záhadném miliardáři, který se s ničím nemaže a prostě vyklepané panně podstrčí smlouvu o všech sexuálních praktikách, které mu bude dělat. Víte, proč je to bestseller? Netěží absolutně z ničeho jiného, než z toho, že MLUVÍ o sexu – beze studu, beze strachu, upřímně a narovinu. Ona mu zkrátka řekne, že anální fisting tedy rozhodně provozovat nebude, protože za prvé neví, co to je, a za druhé ji to uráží.

A takto by to asi mělo vypadat. Řeknete si, co se vám líbí a co byste si přáli a když si to budete opakovat často, nakonec se i s těmi podivně znějícími slovy sžijete. Časem se vám možná dokonce při vyslovení slova vagína přestane vybavovat ten odpudivý obrázek z učebnice biologie připomínající rozplizlou masožravou bestii.


Alexandra Moravcová, Opava.

V době uzávěrky 21 let.

Kategorie – starší.

 

Komentář

  1. Od Jirka Janoušek

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *