Islám je v posledních měsících tématem číslo jedna v české žurnalistice. Snad neexistují noviny, které by se k němu nějak nevyjádřily. My jsme nebyli výjimkou. Byly u nás publikovány již dva články na tuto problematiku (Příliš mnoho islamismu, příliš mnoho anti-islamismu a Jenom pár fundamentalistů?). Kdejaký politik má v problematice islámu jasno. Názory se často polarizují do dvou nesmiřitelných táborů, které se vzájemně uráží a dehonestují. Jedni tvrdí, že je islám největší hrozba našeho světa a naší společnosti, druzí v něm žádnou hrozbu nevidí. Rádi bychom i my vyvolali debatu na toto téma.

Téma „Islám“ nabízí širokou interpretaci zadání. Můžete se vyjadřovat jak k aktuální debatě o zákazu nošení šátků, tak i k islámské imigraci a multikulturalismu, a nebo třeba k důsledkům, jaké může střet civilizací mít. Můžete se zabývat islámem na našem území i islámem v islámských zemích. Můžete porovnávat islám a křesťanství, rozebírat Korán a učení Mohameda, či analyzovat islámskou kulturu a umění.

Věříme, že tohle téma je pro všechny aktuální, a že inteligentní debata na toto téma je více než nutná. A co myslíte Vy? Je islám špatný ze samého svého základu? Ohrožuje naši civilizaci? Nebo se naopak nemáme čeho bát a střet civilizací nás může jenom obohatit?

Zasílejte nám Vaše příspěvky na info@kzamysleni.cz s nadpisem „téma měsíce“ a my Váš názor zveřejníme.

Seznam obdržených příspěvků:

Islámský stát není islámský?

O nevhodném chování etnických menšin

Naše víra aneb nejen o islámu

Poslední z proroků

Dekor islámu